färdigställd!
Bilder kommer snart
Skjutstativtruck
ETV 216
- 7.100 mm
- 1.600 Kg
| 6 månader Garanti på trucken | |
| 6 månaders batterigaranti ingår |
181 458 kr
Ber.
Leveranstid: 3
dagar
Alla priser exkl. moms, om inte annat anges.
Produktinformation
Följande avsnitt ger en omfattande sammanfattning av fordonets tekniska specifikationer och utrustning.
Teknisk Information
| Batteri | Bly-syra, 48 V / 465 Ah |
| Laddare | Ja, 48 V / 80 A |
| Batteriets renoveringsår | 2026 |
| Tillverkningsår | 2020 |
| Lyfthöjd | 7100 mm |
| Lastkapacitet | 1600 kg |
| Drifttimmar | 3189 h |
| Total höjd | 2900 mm |
| Gaffellängd | 1150 mm |
| Mast typ | Triplex frilyft |
| Drive | Electric |
| Serienummer | 91149615 |
Extrafunktioner
-
Integr sidoförskjutning -
Tillsatshydraulik (ZH1) -
Aquamatik, vattenpåfyllningssystem -
Batteribyte i sidan -
Batteriindikator med timräknare -
Servostyrning -
Solopilot -
2 Arbetsbelysning bak -
2 Arbetsbelysning fram -
Blixtlampa -
Floorspot -
Enkelt lasthjul -
Standard hjul -
Tygstol -
Backspegel
