färdigställd!
Bilder kommer snart
Skjutstativtruck
ETV 216i
- 7.100 mm
- 1.600 Kg
| 6 månader Garanti på trucken |
343 395 kr
Leveranstid: 1-2 veckor
Alla priser exkl. moms, om inte annat anges.
Produktinformation
Följande avsnitt ger en omfattande sammanfattning av fordonets tekniska specifikationer och utrustning.
Teknisk Information
| Batteri | Litiumjon, 51 V / 390 Ah |
| Laddare | Ja, 48 V / 150 A |
| Tillverkningsår | 2021 |
| Lyfthöjd | 7100 mm |
| Lastkapacitet | 1600 kg |
| Drifttimmar | 895 h |
| Total höjd | 2900 mm |
| Gaffellängd | 1150 mm |
| Mast typ | Triplex frilyft |
| Drive | Electric |
| Serienummer | 91159351 |
Extrafunktioner
-
Gaffelspridning och sidoföring -
Tillsatshydraulik (ZH2) -
Batteriindikator med timräknare -
Lasthjulsskydd -
Servostyrning -
Multipilot -
Drive & Lift Plus -
Standard hjul -
Tygstol -
Backspegel