färdigställd!
Bilder kommer snart
4-hjulig eltruck
EFG 550
- 3.500 mm
- 4.990 Kg
| 6 månader Garanti på trucken |
307 715 kr
Ber.
Leveranstid: 3
veckor
Alla priser exkl. moms, om inte annat anges.
Produktinformation
Följande avsnitt ger en omfattande sammanfattning av fordonets tekniska specifikationer och utrustning.
Teknisk Information
| Batteri | Bly-syra, 80 V / 930 Ah |
| Laddare | Ja, 80 V / A |
| Batteriets renoveringsår | 2026 |
| Tillverkningsår | 2019 |
| Lyfthöjd | 3500 mm |
| Lastkapacitet | 4990 kg |
| Drifttimmar | 2243 h |
| Total höjd | 2548 mm |
| Gaffellängd | 2400 mm |
| Mast typ | Duplexteleskop |
| Drive | Electric |
| Serienummer | FN608170 |
Extrafunktioner
-
Gaffelspridning och sidoföring -
Tillsatshydraulik (ZH2) -
Aquamatik, vattenpåfyllningssystem -
Batteribyte i sidan -
Batteriindikator med timräknare -
Solopilot -
2 Arbetsbelysning fram -
Blixtlampa -
Belysning enl STVZO (ty trafikförord) -
Standard hjul -
Hytt Komfort 3: Framruta, takruta, bakruta och 2 ståldörrar -
Tygstol -
Backspegel -
Armstöd -
högre ryggstöd